Miło nam poinformować, że dofinansowany w ramach XIII Dolnośląskiego Konkursu Filmowego film dokumentalny „WIKA!”  reżyserii Agnieszki Zwiefki znalazł się wśród pięciu tytułów, które zostaną zaprezentowane w ramach New Horizons’ Polish Days Goes to Cannes podczas największych targów filmowych Marché du Film, które w tym roku odbędą się online.

The Goes to Cannes to program, do którego zapraszane są najważniejsze festiwale, aby przedstawiły zagranicznej branży wyselekcjonowane filmy, które nie mają jeszcze agentów sprzedaży, dystrybutorów, czy wyznaczonej premiery festiwalowej. Wśród wybranych do tegorocznej edycji polskich filmów na różnych etapach produkcji (works-in-progress), które zaprezentowane zostaną w programie New Horizons’ Polish Days Goes to Cannes poza „WIKĄ” znalazły się następujące projekty:

  • Koński ogon,reż. Justyna Łuczaj-Salej, prod. Studio Indeks
  • Orzeł. Ostatni patrol, reż. Jacek Bławut, prod. Aura Films
  • Każdy ma swoje lato, reż. Tomasz Jurkiewicz, prod. Before My Eyes
  • Ćmy, reż. Piotr Stasik, prod. Centrala Film

Zamknięty pokaz New Horizons’ Polish Days Goes to Cannes wyłącznie dla akredytowanych przedstawicieli międzynarodowej branży filmowej (selekcjonerów festiwalowych, agentów sprzedaży, dystrybutorów, producentów, etc.) odbędzie się online 22 czerwca w godz. 12.00-14.00 podczas Marché du Film Online.

 

Więcej informacji: www.marchedufilm.com/en/goes-to-cannes