Studium Animatorów Kultury “SKiBA” we Wrocławiu wraz ze swoimi słuchaczami realizuje projekt Wrocławskie Kinotropy, który uzyskał mikrogrant Strefy Kultury Wrocław, zakładający powrócenie do wspomnień o wrocławskich kinach poprzez wywiady z ich pracownikami oraz warsztaty z widzami.

Zapraszamy Państwa do wspólnej rozmowy o tym, jak to było czekać w długich kolejkach po bilety, biegać za filmem od kina do kina czy dyskutować żywo po seansie. W maju i czerwcu zorganizujemy otwarte spotkania w trzech różnych lokalizacjach Śródmieścia, podczas których wykonamy filmowe postery, a przy tym trochę powspominamy.

Spotkania warsztatowe odbędą się w następujących terminach:
13 maja, 17:00 – Ołbińskie Centrum Aktywności Lokalnej, Stowarszyszenie Żółty Parasol, ul. Prusa 37-39
22 maja, 16:00 – Policealne Studium Animatorów Kultury “SkiBA” we Wrocławiu, ul. Niemcewicza 2
8 czerwca, 17:00 – Kościół Pamięci Króla Gustawa Adolfa we Wrocławiu, ul. ks. Stanisława Brzóski 1

Wstęp na spotkania jest bezpłatny. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Jeśli mają Państwo własne filmowe pamiątki – stare bilety, zdjęcia, repertuary – koniecznie zabierzcie je ze sobą na spotkanie!

Drugą ścieżką poszukiwania wspomnień o wrocławskich kinach Śródmieścia, będą rozmowy z osobami, które je stworzyły – pracownikami, kierownikami, animatorami kultury filmowej. Wywiady te ukażą się w formie podcastów, a znaleźć je będzie można na stronie www.wroclawskiekinotropy.home.blog. Podsumowaniem działania będzie wernisaż, podczas którego będzie można zobaczyć wykonane postery, posłuchać fragmentów podcastów oraz porozmawiać o własnych wspomnieniach z dawnych kin. Wernisaż odbędzie się 28 czerwca o 17:00 w Infopunkcie Nadodrze na ul. Łokietka 5.

Wszystkich chętnych do rozmowy zapraszamy do kontaktu na adres wroclawskiekinotropy@gmail.com – zaopiekujemy się każdym kinowym wspomnieniem.

Zapraszamy również na nasz fanpage – https://www.facebook.com/wroclawskiekinotropy/

MATERIAŁY NADESŁANE PRZEZ ORGANIZATORA