W Poznaniu i Gnieźnie zakończyły się zdjęcia do koprodukowanego przez DCF filmu pt. „Święty” w reżyserii Sebastiana Buttnego. Akcja filmu dzieje się w latach 80-tych. Andrzej Baran, porucznik Milicji Obywatelskiej, zostaje przydzielony do najtrudniejszej sprawy, z jaką do tej pory musiał się zmierzyć w swojej karierze. Wydaje się, że nikt nie chce, aby udało mu się rozwiązać zagadkę…

W głównych rolach występują Mateusz Kościukiewicz, Lena Góra, Dobromir Dymecki i Leszek Lichota. Zdjęcia autorstwa Łukasza Gutta – nagrodzonego Złotym Lwem w na ostatnim Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – realizowane są w między innymi w gotyckich wnętrzach katedry gnieźnieńskiej. Producentem jest Izabela Kiszka-Hoflik z IKH Pictures Production, koproducentami TVP, Centrum Technologii Audiowizualnych, Dolnośląski Fundusz Filmowy oraz węgierski Matrix Film ( producent László Kántor).

Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Węgierski Instytut Filmowy, dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partnerem realizacji filmu jest  Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Dystrybucją zajmuje się TVP Dystrybucja Kinowa. Premiera w kinach planowana jest na wiosnę 2023.