Z wielką radością informujemy, że powróciliśmy z Gdyni z 3 nagrodami dla filmów koprodukowanych przez Dolnośląskie Centrum Filmowe w ramach Dolnośląskiego Konkursu Filmowego.

 

Oto przyznane nagrody:

  • Łukasz Grzegorzek za reżyserię filmu MOJE WSPANIAŁE ŻYCIE
  • Michał Sikorski za profesjonalny debiut aktorski w filmie SONATA
  • Nagrodę Publiczności przyznaną w wyniku głosowania widzów w kinach festiwalowych otrzymał Bartosz Blaschke za film SONATA.

 

Gratulujemy wszystkim laureatom! Pełna lista nagrodzonychhttps://festiwalgdynia.pl/aktualnosci/wszystkie-nasze-strachy-ze-zlotymi-lwami-46-fpff/

 

 

 

 Moje wspaniałe życie”, reżyseria i scenariusz: Łukasz Grzegorzek, producentka: Natalia Grzegorzek (Koskino)

Może i wspaniałe, ale czy na pewno moje? Z takim pytaniem mierzy się Joanna (Agata Buzek), bohaterka komedii obyczajowej Łukasza Grzegorzka („Kamper”, „Córka trenera”). Troskliwa córka, wyluzowana matka, lubiana nauczycielka, żona, z którą można konie kraść – w każdej z tych ról wypada doskonale. I w żadnej z nich od dawna nie czuje się sobą. Dlatego „Jo” prowadzi podwójne życie, ma tajemnicę, którą nie dzieli się z nikim. Bo gdyby ktoś się dowiedział, byłby to koniec wszystkiego, co w jej świecie wydaje się takie „wspaniałe”. Zdjęcia do filmu realizowane były w sierpniu i wrześniu 2020 r. w Nysie. W głównych rolach występują Agata Buzek, Jacek Braciak i Adam Woronowicz. Producentką filmu jest Natalia Grzegorzek z Koskino. Scenariusz napisał Łukasz Grzegorzek, za zdjęcia odpowiada wrocławianka Weronika Bilska, scenografię wrocławianka Jagna Dobesz. 

 

 

„Sonata”, reżyseria i scenariusz: Bartosz Blaschke (debiut), producenci: Sylwester Banaszkiewicz i Marcin Kurek.

Oparta na faktach poruszająca historia Grzegorza Płonki, u którego dopiero w wieku 14 lat stwierdzono niedosłuch, a nie jak wcześniej zakładano – autyzm. Późna, prawidłowa diagnoza pozwoliła odkryć talent muzyczny chłopca. W rolach rodziców chłopca zobaczymy Małgorzatę Foremniak i Łukasza Simlata.